Skip to content

EuroTunelářům zatéká do tunelu!

10/10/2012

Některé věci jsou tak zcela zjevně absurdní, že mi přijde až komické, když se je nakonec podaří prosadit a dokončit. Úterní reportáž regionálního brněnského televizního studia ČT k tradiční nesmyslnosti většiny europrojektů přidala i netradiční premiéru „magnetu na turisty“.
Projekt v malé moravské vesničce má turistům osvětlit jak vypadá třeba kapr, nebo štika. Hloupí kapitalisté staví podvodní tunely v milionových městech jako je Sydney, nebo San Francisco, kde tisíce turistů absolvují prohlídky v desítky metrech dlouhých tubusech aby se mohly za tučné vstupné bát při sledování krmení žraloků, nebo obdivovat manty obrovské.
Chytří eurosocialisté za peníze daňových poplatníků postaví v Modré u Velehradu, v obci s 662 obyvateli, expozici Živá voda za 30 milionů korun. Pan starosta říkal, že tam mají ryby velké i mladé plotičky. A podvodní tunel o délce 8 metrů. A v něm se právě v den, kdy se měl celý projekt otevřít, objevila trhlina a voda začala z nádrže vytékat do tunelu. Což sice může vypadat jako originální euroatrakce, ale většině turistů by se to určitě nelíbilo. No a protože tunel montovali specialisté z Velké Británie, přijedou jej také britští řemeslníci opravit.

 

Jsem zvědavý, zda si „turistický magnet“ na vesničce vydělá alespoň na provoz, případně z jakých rozpočtových kapitol bude obec o 662 obyvatelích platit mzdy zaměstnanců a energie celého areálu, nebo to bude podobné jako u mnohých jiných nesmyslných europrojektů.

Video reportáž zde, článek ČT zde.

Kdyby se obyvatelé obce měli skládat na podobnou šaškárnu, bylo by to více než 45 000,- korun na každého.

Myslím, že ta fotka z „místa činu“ je opravdu výstižná. Politická reprezentace shromážděná kolem prázdné jámy. Pánové a dámy jistě hovoří o jedinečném úspěchu tohoto projektu, jež přinese radost i poučení dítkám i dospělým 🙂

 

Reklamy
One Comment leave one →
  1. 747 permalink
    15/12/2012 14:24

    Ješkovy voči! 😯 Modrá u Velehradu, říkáte? Tak to je pro mne novinka, zajedem si příležitosně na výlet. Chjo, další blbina z EU. 😦

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: