Přejít k obsahu webu

Spletli se autoři filmu „Potomci lidí“ o 15 let?

29/11/2011

Při čtení včerejší zprávy o tom, jak britské úřady připravují své občany na pravděpodobný pád eura:

„…Na možný pád eura se však připravuje i ministerstvo zahraničí, které podle listu Daily Telegraph počítá s tím, že rozpad eurozóny je jen otázkou času. Diplomaté se především zaměřují na to, jak pomoci Britům žijícím v zahraničí při případných nepokojích provázejících rozpad eurozóny…“

se mi vybavila scéna ze sci-fi thrilleru Potomci lidí, odehrávajícího se v roce 2027,  v níž hlavní hrdina filmu  Theo (Clive Owen) jede vlakem a za plotem lemujícím železnici se tísní tisíce ilegálních přistěhovalců z celého světa, který se na rozdíl od Velké Británie ocitl v dokonalém chaosu.

Oficiální text k filmu natočenému v roce 2006 a jehož anglický název je Children of men, mimo jiné uvádí:

„…Režiséra Alfonse Cuaróna nadchla představa, že by se prostřednictvím filmu zasazeného do blízké budoucnosti mohl vyjadřovat k dnešku. ´To, jak se chováme dnes, výrazně ovlivní podobu naší planety za dvacet let. Vlastně to není sci – fi, ale současný thriller zasazený do roku 2027´…“

Ano, jak se zdá, pan režisér má pravdu. Snad jen, že se tvůrci filmu spletli asi tak o 15 let.  Myslím, že ani autor knižní předlohy, ani tvůrci filmu netušili, že to opravdu půjde tak rychle.

Místo obvyklých filmů s vánoční tématikou si letos před koncem roku promítnu znovu film, který podobně jako kdysi Orwell popisuje blízkou budoucnost bohužel velmi reálně.

Reklamy
No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: